Пошук по сайту


Урок 5 Тема: Складові комп’ютера(системний блок, пристрої введення, зберігання, виведення), їх призначення

Урок 5 Тема: Складові комп’ютера(системний блок, пристрої введення, зберігання, виведення), їх призначення

Урок 5
Тема: Складові комп’ютера(системний блок, пристрої введення, зберігання, виведення), їх призначення
Навчальна мета: Допомогти учням засвоїти пристрої комп'ютера, поняття базова конфігурація ПК, дати основні поняття з архітектури ПК, необхідні для роботи на комп'ютері.
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.
Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Структура уроку


 1. Організаційний момент

 2. Етап орієнтації

 3. Етап проектування

 4. Етап навчальної діяльності

 5. Гра

 6. Контрольно-оцінювальний етап

 7. Домашнє завдання

Хід уроку
І. Організаційний момент

Доброго ранку, діти!

Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?
Далі ви познайомитесь з темою «Основи роботи з комп’ютером». На вивчення даної теми виділено 10 уроки на протязі яких ми з вами розглянемо теоретичні та практичні питання по даній темі, а також напишемо контрольну роботу.

Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Складові комп’ютера(системний блок, пристрої введення, зберігання, виведення), їх призначення».
ІІ. Етап орієнтації

Мета сьогоднішнього уроку якомога найкраще познайомитися з комп’ютером, його складовими частинами та навчитися розбиратися в загальних характеристиках ПК.
ІІІ. Етап проектування

План уроку

 1. ПК та його базова конфігурація

 2. Пристрої комп’ютера

 3. Гра

 4. Домашнє завдання
 1. Етап навчальної діяльності

Інколи говорять «персональний комп'ютер». Уточнення «персональний» тут не випадково – це означає свій, особистий, доступний більшості людей, адже існує велика кількість інших видів комп'ютерів, які персональними ніяк не назвати, – робочі станції для підприємств, сервери для зв'язку безлічі комп'ютерів в мережу і ін. надалі, кажучи «комп'ютер» ми матимемо на увазі саме персональний комп'ютер.

Персональний комп'ютер (ПК)– це комп'ютер, призначений для обслуговування однієї людини.

Базова конфігурація ПК - мінімальний комплект засобів, достатній для початку роботи з комп'ютером. (записати) В даний час для ПК за базову вважається конфігурація, в яку входить чотири пристрої:

 1. Системний блок;

 2. Монітор;

 3. Клавіатура;

 4. Миша.


Апаратне забезпечення — обладнання, що складає комп'ютер.
Апаратна частина складається з таких пристроїв:

 • Внутрішньої пам’яті;

 • Центрального процесора;

 • Пристроїв введення/виводу інформації;

 • Накопичувачів.


Системний блок – основний блок комп'ютерної системи. (записати) У нім розташовуються пристрої, що вважаються внутрішніми. Пристрої, що підключаються до системного блоку зовні, вважаються за зовнішніми.

У системний блок входить процесор, оперативна пам'ять, накопичувачі на жорстких і гнучких магнітних дисках, на оптичних дисках і деякі інші пристрої. (записати) На лицьовій панелі ви бачите декілька кнопок – вже відома вам кнопка Power – включення і кнопка Reset – перезавантаження комп'ютера.

Два дисководи – для компакт-дисків і дискет, в нових ПК також є роз’єми для флеш карт та картрідери.

Материнська плата – найбільша плата ПК, на якій розташовується процесор з оперативною пам'яттю. На комп'ютерному жаргоні материнська плата називається «мамою».

Процесорголовна електронна схема, що виконує всі арифме­тичні обчислення і логічну обробку інформації. Єдиний пристрій, про існування якого процесор «знає від народження» – оперативна пам'ять – з нею він працює спільно.

Оперативна пам'ять (ОЗУ), призначена для зберігання інформації, виготовляється у вигляді модулів пам'яті.(записати) Оперативну пам'ять можна представити як обширний масив вічок, в яких зберігаються дані і команди в той час, коли комп'ютер включений. Процесор може звернеться до будь-якого елементу пам'яті.

Для тривалого зберігання даних і програм широко застосовуються жорсткі диски (вінчестери). Виключення живлення комп'ютера не приводить до очищення зовнішньої пам'яті. Жорсткий диск – це пакет (набір) дисків з магнітним покриттям для постійного зберігання інформації. Основним параметром є ємкість, вимірювана в гігабайтах. (записати) Середній розмір сучасного жорсткого диска складає 250 — 500 Гбайт, причому цей параметр неухильно зростає.

Дисковод CD-ROM. Для транспортування даних використовують дискети і компакт-диски CD-ROM. Для читання компакт-дисків служать дисководи CD-ROM. Основний параметр дисковода CD-ROM— швидкість читання. Існують також пристрої однократного запису — CD-R, CD-RW, що дозволяють здійснювати багатократний запис.

Пристрої введення-виведення інформації: клавіатура, маніпулятори(джойстики), сканери, цифрові фото-відеокамери, мікрофон, монітор, відеоконтролер, принтер, плоттер, модем, факс-модем, відеоплати.

Клавіатура — це основний пристрій ручного введения інформації — команд і даних. Інформація вводитися у вигляді алфавітно-цифрових символьних даних. Стандартна клавіатура має 104 клавіші і що 3 інформують про режими роботи світлових індикатора в правому верхньому кутку.

Маніпулятори - це пристрої введення, ще забезпечують природний спосіб спілкування користувача з комп'ютером (джойстик, планшет).

Цифрові фото - та відеокамери призначені для введення графічної та звукової інформації (фотознімків та відеофільмів).

Мікрофон — пристрій для введення звукової інформації.

Монітор (дисплей) — є основним пристроєм виведення обчислювальної системи і призначений для виведення на екран текстової і графічної інформації. Монітори можуть мати різний розмір екрану. Розмір діагоналі екрану вимірюється в дюймах (1 дюйм =2,54 см) і зазвичай складає 15, 17, 19 і більше дюймів.

Периферійними пристроями називають пристрої, що підключаються до комп'ютера ззовні.

Принтери — пристрої друкування, призначені для виведення текстової та графічної інформації на папір, плівку. Існують три типи принтерів:Матричний, Струменевий, Лазерний

Сканери — це пристрої, які дозволяють вводити в комп’ютер зображення з паперу або іншої плоскої поверхні. Сканери бувають двох типів: Ручні, Планшетні.

Плоттери (графопобудувачі) — призначені для дру­кування графічних зображень великих форматів.

Модеми — це пристрої для обміну інформацією з іншими комп'ютерами через телефонну мережу. Модем буває внутрішній (встановлений усередині системного блоку) і зовнішній (розташовується поряд з системним блоком і з'єднується з ним за допомогою кабелю.

Миша – пристрій «графічного» управління. Мишки бувають оптико-механічні, оптичні, безпровідні. При переміщенні миші по килимку на екрані переміщається покажчик миші, за допомогою якого можна указувати на об'єкти і/або вибирати їх.

Для організації на безкрайніх Інтернету відео конференцій (або просто базікання) стане в нагоді Веб-камера. За допомогою цих пристроїв, можна у будь-який момент спілкуватися з родичами та друзями, які знаходяться дуже далеко.
Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся,

Раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторону розвів –

Мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати,

Треба нам навшпиньки стати


 1. Гра

Відгадай комп’ютерні загадки

Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас зв’язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе! (комп’ютер )

Міцний диск, дуже яскравий,
Містить він кіно цікаве. ( Лазерний диск )

В неї довгий сірий хвіст,
До курсору має хист. (Комп’ютерна мишка )

Він покаже все на світі:
Що малюють, пишуть діти,
Грають як і що співають,
І як пошту відправляють.
Все, що є відображає,
Без нього ПК немає! (Монітор)
Скромний сірий колобок
Довгий, тонкий проводок
Зверху на коробці
Дві великі кнопки
В тебе є хороша книжка,
А в комп'ютера є ......(мишка).

Сотня клавіш, різні знаки
Спершу учні – небораки,
А тепер раз – два і готово
Відстукали слово.
Ось де пальцям фізкультура
І це все – ......(клавіатура).

Ось на нім комп'ютер пише
І малює без зупинки
Найцікавіші картинки
А влаштовує цей хор
Чарівник наш - ......(монітор)

В блоці цім живе процесор
Помічник він, не агресор
В ньому щось гуде, співає
Одним оком нам моргає.
Головний він недаремно,
А зовуть його .....(системним)

І комп'ютери порою
Розмовляють між собою
А для цього їм потрібна
Річ відома не усім
До телефону підключай
І повідомлення приймай,
Адже мову ми ведем
Про зв'язок через .....(модем)

Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю.
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні і картинки
І швидкий він, наче спринтер
Відгадайте, що це ...(принтер)

На ній записані програми
І для тата і для мами
В упаковці як конфета
Швидко крутиться ......(дискета)

 1. Контрольно-оцінювальний етап


Сьогодні ми з вами ознайомилися з комп’ютером, його складовими частинами та навчитися розбиратися в загальних характеристиках ПК.


 1. Домашнє завдання


1. Вивчити терміни

2. §

3. пит..
поділитися в соціальних мережахСхожі:

Інформатика 2 клас. 35 год. (1 година на тиждень)
Складові комп’ютера (системний блок, пристрої введення (миша, клавіатура), пристрої виведення (монітор, принтер))

Уроку Тема Налаштування роботи зовнішніх пристроїв та їх звязку з пк
Формувати знання про архітектуру комп’ютера, пристрої введення-виведення інформації, розглянути принцип зв’зку комп’ютера з зовнішніми...

Уроку Тема Представлення інформації різними видами пристроїв
Формувати знання про архітектуру комп’ютера, пристрої введення (Клавіатура, Маніпулятори, Сканери, Мікрофон, Цифрові фото- та відеокамери);...

Урок № з тема: Типова архітектура персонального комп'ютера
ПК; засвоєння основних характеристик апаратної складової пк; ознайомлення з пристроями введення-виведення, пристроями для зберігання...

1. Особливості структури пеом комп'ютер це електронний пристрій,...
Комп'ютер це електронний пристрій, що виконує операції введення інформації, зберігання та оброблення її за певною програмою, виведення...

Урок 9 Тема: Клавіатура комп’ютера. Призначення основних клавіш
Сформувати уявлення про клавіатуру комп’ютера, різні групи клавіш та їх призначення. Формувати вміння вводити слова кирилицею з використанням...

Типова архітектура персонального комп'ютера
ПК; засвоєння основних характеристик апаратної складової пк; ознайомлення з пристроями введення-виведення, пристроями для зберігання...

Урок 10 Тема: Клавіатура комп’ютера. Призначення основних клавіш (продовження)
Сформувати уявлення про призначення клавіш “Shift“, “Caps Lock”, “Backspace“, “Shift +Ctrl“ або “Alt + Shift“ та клавіш для позначення...

Урок 10 Тема: Клавіатура комп’ютера. Призначення основних клавіш (продовження)
Сформувати уявлення про призначення клавіш “Shift“, “Caps Lock”, “Backspace“, “Shift +Ctrl“ або “Alt + Shift“ та клавіш для позначення...

Урок 11 Тема: Клавіатура комп’ютера. Призначення основних клавіш (продовження)
Сформувати уявлення про призначення клавіші “Пуск” І клавіші виклику контекстного меню. Розвивати вміння вводити слова кирилицею...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

info.lekciya.com.ua
Головна сторінка