Пошук по сайту


Урок систематизації та закріплення знань, умінь та навичок

Урок систематизації та закріплення знань, умінь та навичок

комунальний заклад освіти

Жовтоводська середня загальноосвітня школа № 10

з профільними класами



Повторення матеріалу з теми

“Текстовий редактор Word”

( 10 клас, академічний рівень)



Microsoft

Word

Підготувала

вчитель фізики та інформатики

вищої категорії Бойко А.А.

м. Жовті Води

2012 р.

Тема. Повторення матеріалу з теми «Текстовий редактор MS Word»

Пізнавальна мета уроку: закріпити навички роботи з текстовим редактором Word, поглибити знання учнів з теми, вдосконалювати навички роботи на ПК, підготувати учнів до тематичної контрольної роботи.

Розвивальна мета уроку: розвивати логічне мислення, пам'ять, швидкість виконання на комп’ютері, інтерес до інформатики.

Виховна мета уроку: виховувати старанність, увагу, сприяти самостійній роботі за комп’ютером, виховувати культуру користувача ПК.

Обладнання: ПК, програмне забезпечення: Windows’XP, Microsoft Office’2007, роздатковий матеріал, інструкція з ОП, залікова картка учня, мультимедійна презентація до уроку.

Тип уроку: урок систематизації та закріплення знань, умінь та навичок.

Хід уроку:

І. Організація уроку.

Повідомлення теми і мети уроку. Повторення правил з охорони праці і пожежної безпеки в комп’ютерному класі.

ІІ. Мотивація.

Матеріал сьогоднішнього уроку буде базуватись на тих знаннях, які ви отримали вивчаючи тему «Текстовий процесор Word». Програма Microsoft Word являє собою могутній текстовий процесор, який використовується для створення і редагування документів, вставки і видалення тексту, а також створення графічних зображень. Програма є складовою частиною пакету сервісних програм Microsoft Office, створеного для задоволення різних професійних і інших запитів. Основна мета даного уроку полягає в тому, щоб дати вам змогу перевірити свої знання з теми Microsoft Word та наскільки ви готові самостійно виконувати практичні завдання. Поряд з цим, не менше значення має те, що працюючи в MS Word, ви одночасно придбаєте досвід роботи за комп'ютером й опануєте прийоми і навички спілкування із сучасним програмним продуктом.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Учням необхідно пояснити призначення певної команди :

  • Кнопка Office/Зберегти як…

  • Кнопка Office/Створити.

  • Формат/Шрифт.

  • Формат/Абзац.

  • Вигляд/Макроси.

  • Вставлення /Символи.

  • Вставлення /Номери сторінки.

  • Вставлення /Малюнок.

  • Вставлення /Таблиця.

ІV. Виконання практичних завдань.

Завдання 1. Створити календар, використовуючи операціяю Шаблони. Виберіть стиль, орієнтацію листа, місяць/рік, створіть календар на наступний місяць.



Завдання 2. Побудувати схему за зразком ( тип ліній 1пт)


Банкомат





Вікна

Екран для

інструкцій

Клавіши

Отвір для

картки

Видача готівкою

Видача квитка

Набір коду і суми

Вибору операцій


Завдання3. Оформити документ за зразком

Шкідливі випромінювання

при роботі за комп'ютером.


Комп'ютер – джерело декількох видів випромінювань і полів. Електронно – променева трубка монітора створює іонізуюче випромінювання. Як і будь який інший електроприлад комп'ютер створює також електромагнітне випромінювання.

Крім того, комп'ютер створює електростатичне поле.

Воно виникає в результаті опромінення екрана монітора потоком заряджених часток. Комп'ютер - як погана екологія: убиває повільно і майже непомітно. Дотримуйтесь всіляких правил роботи за комп'ютером, щоб ця робота приносила тільки користь.

Завдання 4. Наберіть фразу: “Я вивчаю Microsoft Word, скопіюйте її та вставте 5 разів. Кожен рядок виділіть такими видами шрифтів:

1. Times New Roman, 20, курсив, з тінню.

2. Cambria, 16, синій, напівжирний.

3. Comic Sans MS,12, зелений, розріджений на 2 пт.
4. ARIAL NARROW, 14, ЧЕРВОНИЙ, ПІДКРЕСЛЕНИЙ, ПРОПИСНИЙ.
5. Georgia, 18, напівжирний курсив.

Завдання 5. Створення формул редактором Microsoft Equation 3.0

1. 2. 3.

4. 5. 6.

Завдання 6. Додати таблицю. Відформатувати її за зразком. Шрифт тексту - Times New Roman, 12, звичайний. Рядок заголовків зафарбований, текст - Times New Roman, 12, напівжирний.


Інформація



За формулою подання

Cимвольна

За сприйняттям

Графічна

Зорова

Звукова

Смакова

Тактильна

Нюхова

Мультимедійна

Звукова


Завдання 7. Створити документ за зразком.







Завдання 8. Створити малюнок з Автофігур та поміняти тип ліній та колір.

Приклад








Завдання 9. Зберегти документ у власній папці у файлі з іменем

залік 1.1.docx.

V. Фізкультхвилинка ( під час практичних завдань, вправи для очей)

VІ. Проведення тестування.

Повторення теоретичного матеріалу. Тест (додаток ). Учні виконують на комп’ютері. Правильні відповіді виділяють в тексті. Після тестування учні обмінюються листами з відповідями. Вчитель диктує правильні відповіді, учні виставляють оцінку один одному в залікову картку. За кожну правильну відповідь 1 бал.

VІІ. Аналіз і підсумок уроку.

Підведення підсумків уроку, повідомлення оцінок.

Вправа закінчи речення

1. Мені було цікаво…

2. Мені було важко…

3. Я зрозумів (ла), що…

4. Тепер я можу…

5. Я навчився(навчилася)…

6. В мене вийшло…

7. Мені захотілося…

VІІІ. Домашнє завдання.

Підготуватися до тематичної контрольної роботи.

Додаток 1

Тест

Варіант 1

  1. Microsoft Word це

    1. табличний редактор;

    2. текстовий редактор;

    3. службова програма.

  2. Одночасно в текстовий редактор WORD можна завантажити:

    1. один документ;

    2. більше ніж один документ;

    3. жодного документа.

  3. Для зміни розміру шрифту фрагменту тексту потрібно його виділити і:

    1. скористатися командою Вид / Шрифт;

    2. скористатися командою контекстного меню Шрифт;

    3. скористатися командою контекстного меню Абзац.

  4. Редагування – це:

    1. виправлення орфографічних, стилістичних та синтаксичних помилок;

    2. знищення лише останніх букв слів;

    3. внесення доповнень у створений документ.

  5. Для виділення абзацу тексту потрібно:

    1. клацнути мишею на початку абзацу і при натиснутій лівій кнопці провести до кінця абзацу;

    2. тричі клацнути в межах абзацу;

    3. скористатися будь-яким із запропонованих варіантів.

  6. Щоб вставити таблицю в документ у ТР Word, потрібно:

    1. виконати дії Таблиця / Добавити таблицю;

    2. виконати дії Вставлення / Таблиця;

    3. виконати піктограму Список.

  7. Для створення об’єкта WordArt потрібно:

а. скористатися кнопкою на панелі інструментів

b. скористатися кнопкою на панелі інструментів

  1. скористатися кнопкою на панелі інструментів

  1. Яке положення може займати малюнок відносно тексту?

    1. по контуру;

    2. за текстом;

    3. перед текстом.

  2. Щоб перейти на наступний рядок скористаємось клавішею:

    1. Shift;

    2. Tab;

    3. Enter.

10 . Які з тверджень є правильними?

а. Можливості програми Microsoft Word дуже широкі – починаючи від створення нескладних текстових повідомлень до складних, багатосторінкових документів, що передбачають складне форматування, графічні елементи.

b. Програма Microsoft Word дає змогу створювати складні таблиці, проводити математичне оброблення, виконувати аналіз процесів.

c. Програма Microsoft Word входить до складу операційної системи Windows.

  1. Файли створені текстовим редактором Word мають розширення:

а. doc;

b. txt;

c.bmp;


  1. Для збереження документа потрібно виконати такі дії:

    1. Натиснути кнопку Office/ Зберегти… - вказати папку, куди буде збережено документ та ім’я документа.

    2. Натиснути кнопку Office/ Зберегти як … - вказати папку, куди буде збережено документ та ім’я документа.

    3. Натиснути поєднання клавіш (Ctrl+S)



Варіант 2



  1. Текстові редактори призначені для:

  1. лише набору тексту;

  2. лише для форматування документів;

  3. для набору, редагування та форматування документів.

2.При форматуванні символу у ТР Word можна задати:

a. лише його колір;

  1. розмір і колір шрифту;

c. розмір, накреслення, гарнітуру та колір.

3.Форматування документу – це:

a. створення обрамлення навколо нього;

b. вибір шрифту, яким набирають документ;

c. надання йому бажаного зовнішнього вигляду.

4.Для того, щоб надрукувати документ Word на принтері, потрібно:

a. натиснути кнопку Office / Друк;

  1. скористатися командою меню Основне / Друк;

c. скористатися командою меню Вставлення / На принтер.

5.Виділити фрагмент документу у ТР Word можна:

a.натиснути клавіші Alt + Shift;

b.протягнувши його мишкою;

c.виконати дії Вигляд/ Розмітка сторінки.

6.Які дії можна виконати за допомогою команди Основне / Абзац:

a.вирівняти текст абзацу;

b.встановити шрифт абзацу;

c.встановити міжрядковий інтервал в абзаці.

7.Які з тверджень є правильними?

a. Можливості програми Microsoft Word дуже широкі –

починаючи від створення нескладних текстових повідомлень

до складних, багатосторінкових документів, що передбачають складне

форматування, графічні елементи.

b. Програма Microsoft Word дає змогу створювати складні

таблиці, проводити математичне оброблення, виконувати аналіз процесів.

  1. Програма Microsoft Word входить до складу операційної системи Windows.

8.Для створення маркованого списку треба:

а. скористатися кнопкою на панелі інструментів

b. скористатися кнопкою на панелі інструментів

с. скористатися кнопкою на панелі інструментів

9. Голова Microsoft :

a. Пол Ален;

b. Біл Гейтс;

c. Чарльз Бебідж.

10. Щоб набрати велику букву потрібно скористатись клавішею:

a. Caps Look;

b. Ctrl;

c. Shift.
11. Чи можна трансформувати текст у таблицю?

a.так, потрібно скористатися командою Посилання /Додати текст…

b.так, потрібно скористатися командою Вставлення / Таблиця/Перетворити..

c.так, потрібно скористатися командою Вид / Структура…

12. Для збереження документа потрібно виконати такі дії:

a. натиснути поєднання клавіш (Ctrl+S);

b. натиснути кнопку Office/ Зберегти як … - вказати папку, куди буде

збережено документ та ім’я документа;

с. натиснути кнопку Office/ Зберегти… - вказати папку,

куди буде збережено документ та ім’я документа.

Відповіді


Варіант

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

І

b

b

b

a

a

b

c

a,b,c

c

a

a,b

b

ІІ

с

с

с

а

b

а,с

а

с

b

a,c

b

b


Додаток 2

Залікова картка

Клас________________________

Прізвище учня_______________

комп’ютера _______________



п/п


Додавання

об’єкта

Вид роботи

Кількість

балів

Відмітка про виконання роботи

(„+”, „-”)*






Створення шаблону

календаря

1










Додавання прямокутників до схеми


1







текст



Додавання тексту

1









Вибір стилю

2









Додавання фігур

1









Додавання ліній

Вибір типу ліній, колір

2






Word Art

Додавання декоративного тексту

Word Art

2









Форматування тексту

2









Додавання малюнків в текст

1









Додавання формул в документ

5









Вставлення таблиці у документ

1









Оформлення шапки таблиці

1









Об’єднання комірок

2









Заливка комірок

1









Розмір тексту – 12,

Шрифт - Times New Roman, напівжирний

1









Заливка

1






В С Ь О Г О:

25




Критерій оцінювання

Кількість набраних балів

1-2

3-4

5-6

7-8

9-10

11-12

12-13

14-15

16-18

19-21

22-24

25

Рівень компетентності

Низький

рівень

Середній рівень

Достатній рівень

Високий рівень

12-бальна система

1

2

3

4

5

6

7

8

9

9

10

11

Бали за виконану роботу______________________________

* „+”- робота була виконана, „-” – робота не виконана

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Метод навчання (м\н): взаємопов'язана діяльність викладача та уч­нів,...
Передбачають викладання на­вчального матеріалу без докладного пояснення, узагаль­нення й систематизації, а учні — заучують його без...

Урок засвоєння нових знань І навичок застосування нетрадиційних методів...
Тип уроку: урок засвоєння нових знань І навичок. (застосування нетрадиційних методів навчання: «Мозковий штурм», «Ажурна пилка»,...

Уроку Тема Табличний процесор ms excel
Визначити рівень оволодіння знаннями з роботи з електронними таблицями, вміння оформляти ділові папери за допомогою інструментів...

Уроку Тема Текстовий редактор ms word
Визначити рівень оволодіння знаннями з роботи в текстовому редакторі, вміння оформляти ділові папери за допомогою інструментів ms...

Школа передового педагогічного досвіду
Під поняттям педагогічний досвід розуміють сукупність знань, умінь І навичок, здобутих у процесі практичної навчально-виховної роботи....

Зміст освіти в національній школі
Зміст освіти — система наукових знань, умінь І навичок, оволо­діння якими забезпечує всебічний розвиток розумових І фізичних здібностей...

Уроку Тема Значення ніт для автоматизації виробництва
Визначити рівень оволодіння знаннями з питань курсу: локальна мережа, системи керування автоматизованими мережами торгівлі, пам’ять,...

Тема: «Методична компетентніть учителя на уроках інформатики»
М. М. Пістрак так характеризував методи: «Методом навчання у найзагальнішому розумінні слова ми називаємо спосіб передачі знань І...

Наскрізна програма практичного навчання студентів спеціальності
Згідно галузевого стандарту вищої освіти зі спеціальності 03050901 «Фінансовий облік» за рівнем «молодший спеціаліст» ставляться...

Урок природознавства у 4 класі Тема. Урок-подорож Україною. Узагальнення...
Природи України. Розвивати у школярів інтерес до знань, до вивчення природознавства, спостережливість, кмітливість, уміння працювати...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

info.lekciya.com.ua
Головна сторінка