Пошук по сайту


Наказ по володимирівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів петрівської районної ради кіровоградської області

Наказ по володимирівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів петрівської районної ради кіровоградської області


НАКАЗ

ПО ВОЛОДИМИРІВСЬКІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ І-ІІІ СТУПЕНІВ

ПЕТРІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
від «24»травня 2013 року 205
с.Володимирівка

Про результати проведення моніторингу

якості роботи з обдарованими дітьми

Відповідно до наказу по навчальному закладу від 07 вересня 2012 року № 186 був проведений моніторинг по якості роботи з обдарованими дітьми, метою якого є отримання об'єктивної інформації про якість роботи з обдарованими дітьми.

Для успішного проведення моніторингу було створено експертну групу у складі 10 осіб.

Були розроблені заходи щодо здійснення моніторингу по роботі з обдарованими дітьми, які реалізовувалися в 4 етапи.

Експертною комісією був підготовлений інструментарій для здійснення моніторингу: тести, анкети для вчителів, анкети для учнів, анкети для батьків, підібрані критерії оцінювання моніторингу, створений банк обдарованих дітей та вчителів, які працюють з обдарованими, оформлено портфоліо на обдарованих дітей та створено кваліметричну модель оцінки роботи з обдарованими учнями.

Протягом навчального року було проведено:

 • діагностування учнів;

 • анкетування учнів;

 • анкетування учнів з визначення здібностей;

 • анкетування «Розвиток пізнавальної активності учнів»;

 • анкетування батьків з визначення рівня прояву здібностей дитини;

 • анкетування батьків «Чи розвиваєте ви здібності своєї дитини»;

 • тестування по визначенню ступеня сформованості творчих здібностей;

 • тестування «Не прогав вундеркінда»;

 • анкетування вчителів «Визначення рівня пізнавальної потреби»;

 • анкетування вчителів «Визначення інтенсивності пізнавальної потреби»

Робота зі здібними та обдарованими дітьми є пріоритетним напрямком у діяльності педагогічного колективу.

У школі розроблена та реалізується програма  «ОБДАРОВАНІСТЬ» (на 2010/2015 роки), яка включає:

1.Загальні положення.

2. Мету та основні завдання програми.

3. Основні заходи програми :

     - Організацію науково-методичного та кадрового забезпечення .

     - Систему пошуку обдарованих дітей.

     - Навчання, виховання та розвиток обдарованих дітей.

4. Планування роботи з обдарованими дітьми.

5. Форми і методи роботи з обдарованими дітьми.

  Система роботи  з виявлення обдарованих дітей включає в себе:

 1. Попередню діагностику сформованості інтелектуальних, творчих, спортивних та інших умінь;

 2. Спостереження за роботою учнів на уроках ; під час  позакласних заходів;

 3. Аналіз результатів виконання самостійних, творчих робіт, участі у різноманітних змаганнях;

 4. Аналіз результатів участі учнів в олімпіадах, інтелектуальних змаганнях тощо.

   Кожен класний керівник школи на належному рівні організовує та проводить роботу з обдарованими дітьми. У скарбничці класного керівника зібрано:

1. Всі нормативні документи щодо організації вищеозначеної роботи;

2. Методика американських вчених Хаана та Кафа щодо визначення напряму обдарованості кожного учня;

3. Карти інформаційного банку даних «Обдаровані діти» класу;

4. Пам’ятки вчителям для роботи з обдарованими дітьми;

5. Пам’ятки для батьків «Як виховувати обдаровану дитину» та ін..

Щорічно учні школи беруть участь у Всеукраїнських конкурсах «Колосок», «Левеня», міжнародних конкурсах імені П.Яцика, мовно-літературному конкурсі імені Т.Шевченка, «Кенгуру», «Патріот».

Створена Програма роботи з обдарованими учнями, яка передбачає всебічне сприяння розвитку обдарованих дітей та учнівської молоді, формування творчої особистості, створення системи роботи з обдарованими дітьми.

Основні завдання Програми передбачають: забезпечення ефективності та результативності навчально-виховного процесу на основі співпраці у системі “обдарована дитина—творчий учитель”; визначення основних напрямків роботи з обдарованими учнями, впровадження інноваційних методів роботи; підвищення соціального статусу обдарованих учнів та їх наставників.

Дана програма реалізується здебільшого через роботу гуртків естетичного циклу та проект «Творчий звіт школи» і конкурс «Учень року». Школа завжди є активним учасником конкурсів-оглядів учнівської творчості «Хвилина слави», «Інгулецька росинка», учасником обласних, регіональних та районних етапів різноманітних конкурсів та акцій. Про результативність роботи з естетичного виховання свідчать такі факти. Шкільний вокальний ансамбль «Гармонія» під керівництвом вчителя музики Ірини Володимирівни Іщенко відомий як у рідному селі, так і за його межами.

Діти часто самостійно організовують та проводять свята, де ними ж готується сценарій, підбираються актори, проводяться репетиції. Така форма роботи надзвичайно ефективна: школярі вчаться організовувати свій час, спілкуватися з однолітками в різних ситуаціях, вирішувати будь-які проблеми спільно з товаришами. Традиційно у школі проходять свята до Дня Учителя, Новорічні свята, день св. Валентина, свято 8 Березня, день Матері та інші. До роботи залучаються учні з 1 по 11 класи, які працюють по мірі можливості, виконуючи кожен свою функцію.

Конкурси творчих робіт, як конкурси екібан, виробів з природного матеріалу, конкурси малюнків на асфальті та конкурси святкових газет і тематичних плакатів теж несуть свою розвиваючу функцію допомагають учням самовиразитися, показати своє бачення навколишнього світу.

Своє вміння творити красу передають учням і вчителі Світлана Анатоліївна Шкуратько (гурток «Умілі руки») та Ольга Віталіївна Прошко (гурток декоративно-прикладного мистецтва «Писанка»).

Система гурткової роботи спрямована на розвиток творчості учнів, їх здібностей, талантів, формування естетичного смаку, здорового способу життя, на задоволення потреб учнів щодо реалізації їх особистості. Завдання класних керівників, керівників гуртків - зберегти, збагатити, а також розвинути обдарування дитини. В школі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих дітей. Задоволення їх освітніх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків впливає на інтереси і здібності дитини, а також на формування творчої, конкурентноспроможної особистості.

Система гурткової роботи школи динамічна — деякі гуртки працюють багато років, а деякі — рік-два. Це залежить від бажань і потреб учнів. До відкриття гуртка зазвичай щороку проводиться опитування дітей щодо визначення доціль­ності формування того чи іншого гуртка. Якщо діти не цікавляться тим чи іншим видом діяльності, то відкриття гуртка є недоцільним. А відтак у школі працює 13 гуртків. Один з них, гурток «Олімп» (баскетбольна секція) працює на базі ДЦЮТ, інші - шкільні: математичні «Логіка» і «Еврика», географічний гурток «Глобус», «Писанка», «Дивослово» та інші.. На заняттях гуртка «Писанка» діти вчаться не тільки вишивати чи виготовляти щось своїми руками, а знайомляться з історією виникнення того чи іншого виду мистецтва, з роботами народних майстрів, з різними техніками виконання, вчаться самі складати візерунки та орнаменти, вкладаючи в них свій смисл, свою легенду. Такий підхід дає змогу розвивати в дитині творче мислення, фантазії. Разом із педагогом вони розвивають, доповнюють, вдосконалюють свої знання, нахили та здібності.

Вокальний гурток приваблює дітей перш за все талантом його керівника. Саме керівник включає дітей у власну систему цінностей, насичує педагогічний процес творчою діяльністю, що має велике духовне і соціальне значення. Години репетицій і спілкування стають для обдарованої дитини місцем комфорту. Саме тут дитина почуває себе самостійною особистістю. Саме тут у неї розвивається талант, її інтереси, вміння і навички.

Учні, що мають акторський талант, залучаються до театралізованих дійств у школі, до підготовки вечорів. Це також дуже дієвий спосіб саморозвитку, форма вдосконалення вмінь, здібностей. Учасники самі готують декорації, продумують образи, перевтілюються. Все це сприяє самовираженню та розвитку всього того, чим наділила природа дитину.

Педагогічний колектив підтримує тісний зв'язок з громадськістю. Співпраця педагогічного колективу та учнів школи з громадськістю спрямована на участь дітей в соціально значущих справах, виховання в дітей шанобливого ставлення до ветеранів, людей похилого віку, прищеплення навичок спілкування з дітьми, що мають обмежені можливості з причин фізичних вад, виховання милосердя. Співпраця з професійними навчальними закладами дає змогу дітям визначитись з вибором своєї майбутньої професії.

У школі органами самоврядування періодично випускається стіннгазета "Вісті зі школи". Екскурсії, подорожі по визначних місцях України розширюють пізнавальні інтереси учнів, цьому сприяють щорічні поїздки до міст нашої країни (Києва, Умані, Полтави, Миколаєва), а екскурсії до Криворізького ботанічного саду розширюють естетичні смаки школярів та виховують любов до природи.

Традиційними у школі є свята першого та останнього дзвінків, свято Матері, зустрічі з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, години пам'яті жертв голодомору та Бабиного Яру, посвята у першокласники, прощання з Букварем, пісенні вернісажі, свято закоханих, гумору, дні самоврядування тощо.

Основним завданням, яке стоїть перед педагогічним колективом, є формування почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей. Цьому сприяють такі форми роботи з учнями, як: тематичні лінійки, акції, конкурсні програми, години спілкування, бесіди, родинні свята, анкетування учнів, батьків, зустрічі за "круглим столом", вечори пам 'яті тощо.

Тісні зв'язки підтримують учні з працівниками ТОВ «Агрофірма П'ятихатська». Керівний склад господарства нерідко є гостем школи, що сприяє проведенню профорієнтаційної роботи. 20% головних спеціалістів господарства є нашими випускниками.

Педагогічний колектив дбає про виховання в учнів почуття громадянської та національної гідності, самосвідомості, патріотизму. Учні школи є активними учасниками районних конкурсів юних знавців української мови імені П. Яцика, «Вірю в майбутнє твоє, Україно!», «Інгулецька росинка», КРОКС, «Лідер року», а також «Космічні фантазії», «Чорнобиль очима дітей» тощо. Значна увага приділяється естетичному вихованню школярів. Біля школи розбиті квітники, посаджено дерева.

Участь учнів

у районних чемпіонатах

інтелектуальних ігор


Назва гри

2010/2011

2011/2012

2012/2013

учасники

переможці

учасники

переможці

учасники

переможці

«Даугавпілс»

-

-

-

-

-

-

«КРОКС»

-

-

-

-

-

-

КВК

команда

участь

-

-

-

-

«Брейн – ринг»

11 клас

І місце

команда

участь

команда

участь

«Що? Де? Коли?»

команда

участь

команда

І місце

команда

участь

Інтелектуальна мішень

команда

участь

команда

участь

команда

участь


Результати

участі учнів у Всеукраїнських, Міжнародних конкурсах


Назва конкурсу

2010/2011

2011/2012

2012/2013
учасники

переможці

учасники

переможці

учасники

переможці
«Колосок»

31

25

32

25

42

26
«Весняний колосок»

-

-

20

5

22

ще немає результатів
«Кенгуру»

41

11

33

16

28

9
«Золотий ключик»

9

3

-

-

-

-
«Левеня»

9

2

8

7

17

6
«Бобер»

-

-

-

-

4

-
«Історик Юніор»

10

4

41

13

36

9
«Технік Юніор»

-

-

11

1

10

-
імені П.Яцика

6

2

6

5

6

2
імені Т.Шевченка

2

1

6

3

3

1
«Лукоморье»

-

-

10

0

16

6
«Патріот»

-

-

28

12

23

9
«Від чайника до профі»

-

-

4

1

-

-
«Лелека»

-

-

25

3

11

1

Протягом року вчителі працювали зі здібними учнями та учнями, які мають низький рівень навченості. Учні школи прийняли участь в районних предметних олімпіадах і зайняли 8 призових місць.

У 2012/2013 навчальному році в ІІ (районному) етапі взяли участь 37 учнів, що складає 41,6% від загальної кількості учнів 3-11 класів. Серед них 6 учнів початкових класів, що становить 22,2% від загальної кількості учнів 3-4 класів.

В цілому підготовка до проведення ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін пройшла організовано. Був складений графік роботи з учнями по підготовці до олімпіад.     
В цілому кількість учасників олімпіад дещо збільшилася порівняно з попередніми навчальними роками (2010/2011 н.р. – 35 учнів; 2011/2012 н.р. – 35 учнів, 2012/2013 н.р. – 37 учнів).Найактивнішими учасниками олімпіад були учні 10 класу (112,5% від загальної кількості учнів класу), 9 класу (116,7% від загальної кількості учнів класу).

ІІ етап Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін виявив різний рівень підготовки школярів.

Учні школи взяли участь в 11 олімпіадах з 18 проведених. За підсумками олімпіад 7 учасників визнано переможцями. Вони вибороли 8 перемог, із яких 3 перемоги здобули учні початкових класів.Серед переможців районних олімпіад з базових дисциплін:

-Цендра Даша, учениця 3 класу (учитель Погорєла Т.М.), здобула ІІІ місце з математики;

- Цендра Яким, учень 4 класу (учитель Шефер Л.М.), здобув ІІІ місце з математики;

- Маркевічус Юлія, учениця 4 класу (учитель Шефер Л.М.), здобула ІІІ місце з української мови;

- Бурмак Анна, учениця 7 класу (учитель Ющенко П.С.), здобула ІІІ місце з української мови;

- Унтіло Карина, учениця 9 класу (учитель Шкуратько С.А.), здобула І місце з трудового навчання;

- Боднарчук Тетяна, учениця 10 класу (учитель Шкуратько С.А.), здобула І місце з трудового навчання;

- Боднарчук Тетяна, учениця 10 класу (учитель Гаврилова В.О.), здобула ІІІ місце з російської мови та літератури;

- Компанієць Ростислав, учень 10 класу (учитель Дудник Н.В.), здобув ІІ місце з правознавства.

Результати ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад показали, що педагогічним колективом проводиться певна робота з розвитку інтересів учнів до знань. З олімпіадними завданнями 18,9% учасників олімпіад справилися добре. Цей показник дещо збільшився порівняно з попереднім навчальним роком  на 4,6%.

   

За рейтингом переможців учителі розподілилися таким чином:

Місця

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010

2008/2009

І

Шкуратько С.А.

Не має

Хомич Л.М.

Дудник Н.В.

Шкуратько С.А.

Гаврилова В.О.

Дудник Н.В.

Шкуратько С.А.

Хомич Л.М.

Дудник Н.В.

Ляхович І.Б.

ІІ

Дудник Н.В.

Гаврилова В.О.

Тузніченко В.І.

Хомич Л.М.

Лісайчук Н.С.

Шефер Л.М.

Гаврилова В.О.

Кращенко О.В.

Ющенко П.С.Гаврилова В.О.

Ляхович І.Б.

Хомич Л.М.

Ющенко П.С.

Майданик З.А.

Дудник Н.В.

ІІІ

Погорєла Т.М.

Шефер Л.М.

Ющенко П.С.

Гаврилова В.О.

Лісайчук Н.С.

Хомич Л.М.

Ляхович І.Б.

Майданик З.А.

Хомич Л.М.

Ляхович І.Б.

Лазарчук Г.О.Майданик З.А.

Ющенко П.С.

Ляхович І.Б. Кращенко О.В.

Дудник Н.В.

Майданик З.А.

Гаврилова В.О.

Лазарчук Г.О.
Учні нашої школи є постійними учасниками Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів :Назва конкурсу

2012/2013

учасники

переможці

1

«Колосок»

42

26

2


«Весняний

колосок»

22

ще немає результатів

3

«Історик-Юніор»

36

9

4

«Технік-Юніор»

10

-

5

«Лукоморье»

16

6

6

«Патріот»

23

9

7

«Кенгуру»

28

9

8

«Левеня»

17

6

9

«Бобер»

4

-

10

«Лелека»

11

1

11

імені П.Яцика

6

2

12

імені Т. Шевченка

3

1


Слід відмітити виступ наших агітбригад: екологічної, юних інспекторів дорожнього руху та пожежників. На належному рівні виступили в районі і наші барабанщиці.

Дуже цікаво і захоплююче пройшов КВК "Дім без книги - день без сонця" між учнями 3 і 4 класів, де школярі продемонстрували своє вміння працювати з книгою.

Свій інтелектуальний розвиток наші школярі проявляють у конкурсах інтелектуального спрямування: Брейн - ринг, «Самий розумний», КРОКС, юних інспекторів руху, юних пожежників, екологів.

Традиційними у школі стали предметні тижні, до яких учні разом з учителями готуються грунтовно і заздалегідь Згідно з річним планом роботи протягом року проведено предметні тижні:

 • Тиждень інформатики;

 • Тиждень трудового навчання;

 • Тиждень фізики;

 • Тиждень дитячої книги;

 • Тижні з безпеки життєдіяльності;

Кожен тиждень був проведений на належному методичному рівні. Складений план проведення тижня, розроблені заходи, написаний звіт по тижню і все узагальнено в тематичній папці.

Наші спортивні команди є постійними учасниками різноманітних спортивних змагань, як зональних, так і районних.

Наші учні виступають з концертами перед жителями села, зібравши у сільському будинку культури повен зал глядачів.

Цікаво і змістовно проходять виставки технічної творчості та «Зробимо своїми руками».
     Навчальні досягнення учнів стимулюються нагородженнями медалями, грамотами, похвальними листами та свідоцтвами з відзнакою. У межах навчального закладу розроблені такі методи стимулювання учнів: розміщення фото на шкільній дошці пошани, написання листів – подяк батькам та на виробництво, де вони працюють.

Навчальні досягнення учнів стимулюються нагородженням медалями, грамотами, похвальними листами та свідоцтвами з відзнакою. У межах навчального закладу розроблені такі методи стимулювання учнів: розміщення фото на шкільній дошці пошани, написання листів – подяк батькам та на виробництво, де вони працюють, подання кандидатур школярів на нагородження районною стипендією.

За останні 5 років такими стипендіями було нагороджено:З року в рік удосконалюється індивідуальна творча лабораторія кожного вчителя, керуючись новими ідеями і знахідками, зростає творчий потенціал педагогічного колективу. В кінці навчального року експертна група опрацювала результати досліджень, заповнили кваліметричні моделі і визначили рівень роботи з обдарованими дітьми (0,70% - допустимий рівень).

Заступник директора з навчально - виховної роботи Погорєла Т.М. підготувала аналітичну довідку про стан роботи з обдарованими дітьми. На основі вищесказаного
НАКАЗУЮ:

1. Вчителям - предметникам:

1.1. Удосконалити систему пошуку, відбору та діагностування рівня розвитку обдарованої дитини, систематичне поповнення банку даних.
1.2. Сприяти участі обдарованих дітей у конкурсах та змаганнях різних рівнів, олімпіадах, турнірах, спартакіадах, конференціях.
1.3. Забезпечувати здійснення психолого-педагогічного супроводу обдарованих та здібних дітей.
1.4. Висвітлювати та популяризувати досягнення обдарованих учнів у засобах масової інформації.

1.5.Систематично працювати над покращенням роботи з обдарованими дітьми.

2. Головам методичних об'єднань:

2.1. Систематично розглядати питання по роботі з обдарованими.

2.2. Творчо працювати над планом роботи з обдарованими.

2.5.Домагатися повного виконання спланованої роботи.

3. Заступникам директорів з навчально - методичної роботи Погорєлій Т.М., Іщенко І.В.:

3.1.Систематично працювати над підвищенням якості роботи з обдарованими дітьми.

Директор школи В.Гаврилова
поділитися в соціальних мережахСхожі:

Відділ освіти Маловисківської районної державної адміністрації Акт...
Маловисківської загальноосвітньої школи №3 І-ІІІ ст. Маловисківської районної ради Кіровоградської області та Робочої програми державної...

Перелік навчальних програм в Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ...
Комплекс навчально-розвивальних програм для 1-4 класів загальноос-вітньої школи. Рівкінд Ф. М

Березанська зош І ііі ступенів Березанської районної ради Миколаївської...
Березанська зош І – ІІІ ступенів Березанської районної ради Миколаївської області здійснює свою освітню діяльність згідно з нормативними...

Наради при директорі по Глухівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 від 04. 11. 2008 р
Гурткова та спортивно-масова робота в школі, охоплення учнів, її результативність

Наради при директорі по Глухівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 від 21. 04. 2009 р
Обговорення переліку проведення ремонтних робіт по школі. Залучення до цієї роботи спонсорів, батьків учнів школи

Щорічне звітування керівника
Валківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Валківської районної ради Харківської області знаходиться за адресою: Україна 63001...

План роботи Березанської зош І ііі ступенів Березанської районної...
Березанської зош І – ІІІ ступенів Березанської районної ради Миколаївської області опорного районного закладу з проблеми : «Впровадження...

Програма виховання І навчання дітей від двох до семи років «Дитина»
Артемівського навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад –загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Печенізької районної...

Рокитненський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа...
Про результати навчальних досягнень учнів 5-11 класів Рокитненського нвк у І семестрі 2016/2017 навчального року

Відділ освіти Городищенської районної державної адміністрації Районний...
Кожна робота містить короткі теоретичні відомості, правила техніки безпеки, покроковий алгоритм виконання з додатковими завданнями...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

info.lekciya.com.ua
Головна сторінка